poniedziałek, 31 stycznia 2011

Kasza gryczana i puree warzywne z curryTo danie zjadłem na obiad, ale nie wszystkim może wystarczyć, więc możecie potraktować jako dodatek do np. kotletów sojowych, fasolowych bądź innych.

Ostatnio zasmakowaliśmy w połączeniu kaszy jęczmiennej, pieczarek lub grzybów leśnych, które są wyrazistsze w smaku oraz smażonej cebulki. Tym razem wersja z kaszą gryczaną. Postanowiłem zjadać więcej kasz niż ziemniaków, bo w moim menu królują właśnie pyrki.

Puree warzywne na bazie włoszczyzny już kiedyś przygotowywałem - link. Pamiętam, że było z pietruszką. Teraz dodałem koperek i trochę przyprawy curry.

Kilka dni temu zaplanowałem pieczenie drożdżówki wegańskiej, ale jakoś trudno mi było to zrealizować. Dodałem więc ten przepis bo zobowiązałem się przecież do uczestnictwa w programie Empatii. Mam nadzieję, że energia sama w końcu przyjdzie.

Edit(22:00) Niedawno przyszło potwierdzenie przyjęcia do programu Empatii, dlatego też oficjalnie informuje, że do niego przystąpiłem :P.

3 komentarze:

  1. Polega on na promocji weganizmu. Przepisy z blogów ukazują się w portalach społecznościowych na profilu Empatii. Zauważyłem teraz, że nie podałem linka pod obrazek.
    Wszystko jest opisane tu: http://empatia.pl/program, a ja zaraz naprawiam ;).

    OdpowiedzUsuń
Vegespot.pl - Przepisy wegetariańskie

Kontakt z blogerem:Produkty wegańskie w bydgoskich sklepach